Premier Lig’de en çok gol atan oyuncular

İngiltere’nin en iyi futbol bölümü olan Premier Lig, yaygın olarak dünyanın en rekabetçi ve heyecan verici liglerinden biri olarak kabul ediliyor. Lig, her biri sezonda 38 maç oynayan 20 takımdan oluşuyor.

Premier Lig, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ve Diego Maradona da dahil olmak üzere tüm zamanların en iyi futbolcularından bazılarının sahalarını süslediğini gördü. Ancak Premier Lig sadece dünyanın en büyük yıldızlarından ibaret değil. Aynı zamanda takımlar ve bu takımları oluşturan oyuncularla da ilgilidir.

Bu yazımızda Premier Lig tarihinin en çok gol atan futbolcularına göz atacağız. Ayrıca lige önemli katkıları olan diğer oyunculara da göz atacağız.

Didier Drogba – 165 gol

Didier Drogba, Premier Lig’de 10 sezon forma giyen Chelsea’nin eski forveti. 165 golle Premier Lig tarihinin en çok gol atan 10. futbolcusu.

Drogba, hava yeteneği ve gücü ile tanınan güçlü bir forvetti. Aynı zamanda bir klinik bitiriciydi ve büyük maçlarda gol atmayı başardı, Chelsea ile dört Premier Lig şampiyonluğu kazandı ve ayrıca iki kez Afrika’da Yılın Futbolcusu seçildi. Şu anda Chelsea için Premier Lig’de tüm zamanların en çok gol atan oyuncusu.

Nicolas Anelka – 176 gol

Nicolas Anelka Arsenal, Liverpool, Manchester City ve Chelsea gibi kulüplerde oynayan eski bir Premier Lig forvet oyuncusu. 176 golle Premier Lig tarihinin en çok gol atan 9. futbolcusu.

Anelka, hem sol hem de sağ ayağıyla gol atabilen hızlı ve yetenekli bir forvet oyuncusuydu. Aynı zamanda bir klinik bitiriciydi ve büyük maçlarda gol atma yeteneğiyle biliniyordu.

Anelka, Chelsea ile iki Premier Lig şampiyonluğu kazandı ve 2000 yılında Premier Lig’de Yılın Oyuncusu seçildi. Şu anda Premier Lig’de Liverpool, Manchester City ve Chelsea için tüm zamanların en golcü oyuncusu.

Michael Owen – 187 gol

Michael Owen, Liverpool, Manchester United ve Newcastle United gibi kulüplerde oynayan eski bir Premier Lig forvet oyuncusu. 187 golle Premier Lig tarihinin en çok gol atan 8. oyuncusu.

Owen hem sol hem de sağ ayağıyla gol atabilen hızlı ve yetenekli bir forvet oyuncusuydu. Aynı zamanda bir klinik bitiriciydi ve büyük maçlarda gol atma yeteneğiyle biliniyordu.

Sergio Agüero – 194 gol

Sergio Agüero, Manchester City için oynayan şu anki Premier Lig forvet oyuncusu. 194 golle Premier Lig tarihinin en çok gol atan 7. futbolcusu.

Agüero, büyük maçlarda gol atma yeteneği ile tanınan bir klinik bitiricidir. Manchester City ile iki Premier Lig şampiyonluğu kazandı ve ayrıca Premier Lig Yılın Oyuncusu ve Premier Lig Altın Ayakkabı kazananı ve şu anda Premier Lig’de Manchester City için tüm zamanların en golcü oyuncusu seçildi. Ayrıca Premier Lig’de en hızlı 100 gol atan oyuncu.

Thierry Henry – 228 gol

Thierry Henry, Arsenal, Barcelona ve New York Red Bulls gibi kulüplerde oynayan eski bir Premier Lig forvet oyuncusu. 228 golle Premier Lig tarihinin en çok gol atan 6. futbolcusu.

Henry, hem sol hem de sağ ayağıyla gol atma yeteneği ile tanınan hızlı ve yetenekli bir forvet oyuncusuydu. Aynı zamanda bir klinik bitiriciydi ve büyük maçlarda gol atma yeteneğiyle biliniyordu, Arsenal ile iki Premier Lig şampiyonluğu kazandı ve 2004’te Premier Lig’de Yılın Oyuncusu seçildi. Şu anda tüm zamanların oyuncusu. Arsenal’in Premier Lig’de en çok gol atan oyuncusu.

Jermain Defoe – 191 gol

Jermain Defoe, Bournemouth için oynayan şu anki Premier Lig forvet oyuncusu. 191 golle Premier Lig tarihinin en çok gol atan 5. futbolcusu.

Defoe, büyük maçlarda gol atma yeteneği ile tanınan bir klinik bitiricidir. Tottenham Hotspur ile bir Premier Lig şampiyonluğu kazandı ve ayrıca Premier Lig’de Yılın Oyuncusu seçildi ve Defoe şu anda Premier Lig’de Tottenham Hotspur için tüm zamanların en golcü oyuncusu. Ayrıca Londra’daki kulüpler için Premier Lig tarihinde en çok gol atan ikinci oyuncu.

Yorum yapın